Jdi na obsah Jdi na menu
 


Severní Korea tvrdí že vlastní atomové zbraně. Mnozí věří, že disponuje také značným množstvím chemických zbraní. Korea byla členem Mezinárodní dohody proti šíření jaderných zbraní, odkud vystoupila v roce 2003, údajně kvůli Spojeným státům, které nedodrželi hlavní bod jejich mírové korejsko-americké dohody uzavřené v roce 1994.

9.října 2006 vyhlásila Korejská vláda prohlášení, že provedla první úspěšný jaderný test. Jak geologické středisko USA, tak japonští seismologové, detekovali zemětřesení o přibližné síle 4,2 Richterovy stupnice, na území Severní Korey, které by potvrzovalo ono tvrzení vlády.

Obsah

 Atomové zbraně

 Pozadí

Korea byla rozdělena od roku 1947. Korejská válka oficiálně probíhala od 25. června 1950, do jakési-takési dohody z 27.července 1953. I přes to, že oficiální mír nebyl nikdy vyhlášen, obě strany striktně odmítají, že válka stále probíhá. Tlak mezi oběmi zeměmi však v průběhu let nadále stoupá. Rozmístění amerických jednotek na Korejském poloostrově, či jednání obou armád v blízkosti demilitarizované zóny této situaci rozhodně nepomáhá. Napětí vyvrcholilo v roce 1976, kdy Severní Korea zabila v Demilitarizované zóně dva neozbrojené americké vojáky, kteří káceli stromy. V 90.letech měla na stupající tlak reagovat šestistranné konference mezi Ruskem, Japonskem, Jižní Koreou, Severní Koreou, USA a Čínou, která měla vyřešit problémy místního režimu. Bohužel žádná rozumná dohoda nebla uzavřena.

19.listopadu 2006 prohlásil severokorejský tisk Minju Jonson, že Jižní Korea buduje armádu, určenou k útoku na zemi: "Jižní Korea otevřeně prohlašuje, že výzkum a představování nových zbraní, je zaměřeno na sever". Pchjongjang obvinil Jižní Koreu, že chtějí, společně s Amerikou, zaútočit na izolovaný a neozbrojený stát. I když podobné prohlášení slyší lidé v KLDR každý rok několikrát (a USA je vždy dementuje), poleslední dobou agresivita vůči oběma zemím nebezpečně roste.

Plutonium

Znepokojení se týká dvou reaktorů z výzkumného centra Jongbjon. Obě stanice jsou postavené na technice Magnox, což jsou staré typy jaderných reaktorů. Menží z nic (5MW), byl dokončen roku 1986 a počítá se, že od té doby vytvořil okolo 8 tun jaderného odpadu. Konstrukce větší stanice (50MW) byla zahájena v roce 1984, ale v roce 2003 nebyla ještě stále dokončena. Je založená na neutajeném principu anglické elektrátny Calder Hall, která sloužila jako výrobce plutonia pro program Velké Británie. Malá stanice produkuje dostatek materiálu k vytvoření jedné bomby ročně. Pokud je v provozu i druhá stanice, dokáže vyrobit 10 bomb ročně. Odbornicí také spekulují, že malé množství plutonia dodalo Severní Koreji Rusko z jaderného reaktoru IRT-2000, fungujícím na principu těžké vody.

12.března 1993 prohlásila Severní Korea, že hodlá opustit Mezinárodní dohodu proti šíření jaderných zbraní a odmítla vpustit mezinárodní inspektory k výše zmiňovaným reaktorům. V roce 1994 věřili USA, že KLDR má dostatek zpracovaného plutonia na výrobu 10ti bomb. Pod diplomatickým tlakem a hrozby bombardování Americkým letectvem, přistoupila vláda, na zrušení plutoniového programu. Výměnou přislíbili USA a Jižní Korea, že dodají reaktory na principu lehké vody a do doby než budou hotové, zásobují zemi dostatkem ropy. Lehko vodní reaktory totiž potřebují pro funkci obohacený uran, který by se musel dovážet, což by znamenalo alespoň částečnou kontrolu nad spotřebou. Navíc je z odpadu těchto reaktoru daleko těžší vyrobit plutonium. Přesto, díky rozstoucím sporů , měnícím se požadavkův ze strany Severní Koreje a dalším překážkám, nestihla organizazace zabývající vývojem energie a na korejském poloostrove (Korean Peninsula Energy Development Organization - KEDO), elektrárnu dostět, a na konci roku 2002 se KLDR vrátila k používání svých starých reaktorů.

 Obohacený uran

Aby USA nemohli počítat s tím, že KLDR neumí obohacovat uran, byl pozastaven projekt na výrobu plutonia (který stejně museli zrušit nebo pozastavit na základě výše zmiňované dohody), a spuštěn projekt na obohacování uranu. Okolo roku 1997 byl vyslád do země Dr. Abdul Quadeer Khan, šéf pákistánského programu, aby dodal technologii a potřebné informace, výměnou technologii raket vysokého doletu. Informace pocházejí z americké tajné služby. Tento program byl potvrzen v roce 2002 kdy USA oficiálně požádali o uvolnění informací a o jejich jaderném výzkumu. Na základě toho pozastavili USA všechny dodávky ropy, plynoucí z výše uvedené dohody, jakožto hrubé porušení jejich mírové dohody. Odpovědí KLD bylo obnovení programu na výrobu plutonia, znovu otevření obou reaktorů blízko Pchjongjangu, vyhnání amerických inspektorů a vystoupení z Mezinárodní dohody o nešíření jaderných zbraní.

 Vztah KLDR - USA

I přes to, že George Bush po 11. září 2001 označil KLDR jakožto součást osy zla (Irán, Irák, KLDR), ale ozbrojený útok se neplánuje. Na blízku však není ani diplomatické řešení, protože, jak řekl John Faller, zástupce ministra zahraničí, USA žádnou dohodu nechce. Podle G.W. Bushe byl mírový program z roku 1994 chybou. Pokud KLDR nedodržela tuto dohodu, proč by měla uzavírat jinou a sponzorovat tak jaderný program. Navíc heslo "Se zlem nebudeme jednat, zlo porazíme", kterého se G.W.Bush drží, mluví jasně.

Trnem v oku není pro Ameriku jen jaderný program, ale taky vládou podporované pašování drog, praní peněz a falšování celosvětových informací jak do země, tak vně zemi. Diplomatické snaha na řešení situace v tomto regionu je velice komplikovaná. Diplomaticky se nechce dohodnout USA a vojensky zase nechtějí zasáhnout ostatní země v regionu. Nikdo z nich si určitě nepřeje aby KLDR vlastnila jaderné zbraně, ale pacifistické Japonsko a armádně slabá Jižní Korea, se obávají proti útokům na vlastním území v případě vojenské akce. Jižní Korea a hlavně Čína se také bojí, že pokud padne režim v KLDR, nebudou ekonomiky zemí schopni utáhnou takový ekonomický a sociální nápor.

 Chronologický vývoj událostí

 1989

 • Sovětský komunismus po celém světě začíná slábnou a Studená válka se blíži ke konci. S oslabující sílou SSSR také upadá, již tak slabá podpora KLDR, se kterou však mohli po celých 46 let počítat.
 • Satelitní fotky USA ukazují výstavbu jaderného komplexu blízko města Younbyon. Tajná služba USA předpokládá, že Severní Korea, která sice podepsala v roce 1985 Mezinárodní dohodu o nešíření jaderných zbraní, avšak nevpustila inspektory do jaderných elektráren, vyrábí atomovou bombu.
 • Jako odpověď navrhuje USA, že pokud Severní Korea začne plně dodržovat Mezinárodní dohodu o nešíření jaderných zbraní, přehodnotí své vztahy a může dojít po 45 letech k dohodě.

1991

 • USA v prosinci oficiálně stahuje jaderné zbraně z Jižní Korey. Není jasné zda to ale opravdu udělali. Koulují fámy, že několik zbraní v zemi stále zůstalo ještě z ledna 1958 či roku 1967, kdy země disponovala neuvěřitelnýma 950 hlavicemi

 1992

 • V květnu, dovolila KLDR mezinárodnímu týmu z Agentury Atomové Enegrie (Insternational Atomic Energy Agency - IAEA), pod vedením Hanse Blixe, popvé navštívit zařízení b Jongbjonu. Blix a USA se domnívají, že Severní Korea tajně používá zmiňované 5MW reaktory.
 • Inspektorům se moc nedaří přinášet pozitivní zprávy. V průběhu 6 měsíců jim je opakovaně zakazováno navštívit dva podezřelé reaktory a místa na zpracování jaderného odpadu. IAEA inspektoři také nachází, že evidence o zpracování jaderného odpadu, nezahrnuje celou produkci.
 • V interview pro The Faily Show s Johnem Stewartem (Zakladatel státního sekretariátu Jamese Bakera pro výzkum mezinárodních záležitostí) proniklo, že KLDR měla základy pro jadernou bombu už v letech kdy vedl tento institut a dnes je velmi pravděpodobné, že udělali další kus práce na její výrobě. (Státní sekretariát vedl od rou 1989 do roku 1992).

 1993

 • V březnu hrozí Korea vystoupením z Mezinárodní dohody o nešíření jaderných zbraní (Nuclear Non-Proliferation Treaty). I přes tlak republikánů, kteří nestojí o dohodu se Bill Clinton schází s Rebertem Galluccim a pověřuje ho hlavním vyjednavatelem s Korejským režimem. Po 89 dnech prohlašuje Severní Korea, že odstupuje od plánu opustit NPT. (Pro opuštění NPT je dána lhůta 3 měsíců)
 • V prosinci prohlašuje ředitel IAEA Blix, že Severní Korea vyrábí atomovou bombu.
 • 12.října 1994 Podepisují USA a Severní Korea korejsko-americká rámcovou dohodu o řešení krize mírovou cestou. Severní Korea se zavazuje k pozastavení produkce plutonia výměnou za dodávky ropy, ekonomickou spolupráci a výrobu 2 moderních lehko-vodních reaktorů. Korea rozebírá existující reaktor a spotřebovaný odpad je odvezen ze země. IAEA se stahuje z KLDR.
 • 26. října 1994 Ředitel IAEA Hans Blix se nechává slyšet že jeho agentura není nakloněna uzavřené korejsko-americké dohodě, protože dává KLDR spoustu času na zamaskování druhého reaktoru.
 • 18.března 1996 Hans Blix připomíná, že Severní Korea stále nespecikovala kolik vlastně vlastní plutonia, jak zavazovala dohoda a varoval, že bez IAEA stratí USA přehled jestli náhodou Korea přeci jen nepoužívá plutonium k výrově atomové zbraně.
 • Říjen 1997 Opotřebované atomové palivové tyče byly pod dohledem IAEA uzavřeny do ocelových krytů.
 • 31.srpna 1998 Severní Korea vypálila modifikovanou raketu Tepodong-1 na údajný cíl - severokorejský satelit Kwangmyongsong. Experti předpokládají že sestřelení satelitu byla jen záminka jak vyzkoušet raketu s velmi dlouhým dostřelem. Raketa přeletěla přes Japonsko, což způsobilo, že Japonsko zastavila svou pomoc jedné miliardy na výrobu lehkovodních reaktorů.

 2002

 • 7.srpna Začátek stavby lehko-vodní elektrárny. Stavbu provádí KEDO, pod dohledem Amerických expertů na základě mírové dohody. Konstrukce má velké zpoždění oproti plánovanému dokončení v roce
 • 3-5.října - James Kelly, zástupce ministra zahraničí James Kelly, na navštěvě hlavního města Pchjongjangu prohlásil, že má podezření, že Severní Korea začala opět pracovat na atomové zbrani a výzbroji raket. Navíc dodal, že mají důkazy, že KLDR nevyvezla všechen jaderný odpad na základě mírové smlouvy z 94.
 • 16.října - KLDR se přiznává že tajně pracují na výrobě jaderné zbraně. Chtějí se však vrátit k plánu lehko-vodních reaktorů výměnou za ropu.
 • 17.října - KLDR začíná být smířlivá - Kim Čong-Il povoluje mezinárodním expertům kontrolu jaderných elektráren, aby se přesvědčili, že jsou opravdu mimo provoz.
 • 20.října - Mírové rozhovory mezi Severní a Jižní Koreou v Pchjongjangu jsou podkopány doznáním severokorejské vlády o pokračujícím výzkumu. Severní Korea narozdíl od předchozích 3 dnů začíná svůj program bránit a obviňovat americkou vládu z nedodržení mírových podmínek ohledně vybudování lekho-vodní elektrárny do roku 2003
 • 14.listopadu - Americký prezident George W. Bush prohlašuje, že listopadová zásilka ropy bude poslední, dokud KLDR opravdu nezastaví výrobu zbraně.
 • 4 prosince - KLDR odmítla vpustit do země jadernou inspekci.
 • 11. prosince - Rakety Korejské výroby Scud nalezeny na lodi u hranic Jemenu. US ilegálně zadržuje loď, ale později je přinucená ji propustit, neboť ani jeden ze státu neporušil žádný zákon
 • 12. prosince - Obnovení funkce jaderné elektrárny Jongbjon za účelem výroby elektřiny. KLDR to argumentuje slovy, že americké rozhodnutí o zastavení dovozu ropy, je

nutí spustit výrobu. USA ruší mírovou dohodu z roku 1994.

 • 13.prosince - Severní Korea žádá IAEA o odstranění pečetí, kamer a různého pozorovacího materiálu v elektrárně Jongbjon
 • 22.prosince - KLDR sama odstraňuje "pozorovací" začízení v elektrárně.
 • 24.prosince - Začínají opravy Jongbjonské elektrárny včetně montáže bývalých reaktorů. Navzdory celosvětovému tlaku dochází k znovuotevření cest a vlakové dráhy k elektrárně.
 • 25.prosince - Severní Korea začíná dopravovat palivové tyče, které se používají k výrobě plutonia
 • 26.prosince - IAEA prohlašuje bylo dovezeno 1000 palivových tyčí k Jongbjonskému reaktoru.
 • 27.prosince - Korea vyhání poslední dva experty IAEA ze země. Oficiálně prohlašuje, že otevírá a upravuje továrnu aby mohla začít produkovat plutonium pro zbraně, během několika měsíců.

 2003

 • 2.ledna - Jižní Korea žádá Čínu aby využila svého vlivu na Severní Koreu a pokusila se zmírnit napětí ohledně atomového problému. O dva dny později radí Rusko aby se Pchjongjang vzdal jaderného programu
 • 6.ledna - IAEA dává ultimátum - Pustit inspektory OSN do země a zanechat jaderného programu, nebo zásah OSN
 • 9.ledna - Severní Korea souhlasila na mírovích rozhovorech s Jižní Koreou od 21.ledna
 • 10.ledna - KLDR ohlašuje vystoupení z Mezinárodní dohody o nešíření jaderných zbraní.
 • 24.ledna - Mírové rozhovory nemají žádný úspěch. Nově zvolený prezident Jižní Korey navrhuje setkání "z očí do očí" s Kim Čong-Ilem
 • 28.ledna - Ve svém novoročním projevu označil Bush Koreu jako diktátorský režim kde lidé žijí pod neustálím strachem a hladomorem. Obvinil KLDR, že lže ohledně svého jaderného projektu a řekl "Amerika a svět se nenechá vydírat" KLDR označuje druhý den projev Bushe jako "Neodiskutovatelné prohlášení agresivity k narušení režimu KLDR" a označila ho jako "Nestoudného šarlatána". V médiích však prohlásili, že mají zájem na mezinárodních rozhovorech a neagresivnímu řešení
 • 31.ledna - Nespeciifikovatelné tajné služby prohlásili, že během ledna satelit zaměřený na elektrárnu v Jongbjonu zaznamenal velký pohyb, což potvrzuje obavy, že Severní Korea se snaží znovu zpracovávat plutonium pro atomovou bombu. Mluvčí Bílého domu Ari Fleischner pronesl krátké prohlášení, že Severní Korea stále jen provokuje a snaží se jen zastrašit a vydírat.
 • 4.února Spojené státy prohlašují, že zvažují rozmístění jednotek v Pacifickém oceánu a vrátí své pozemní jednotky na území Jižní Korey , jako zastrašující prostředek proti agresi KLDR.
 • 5.února - KLDR říká, že kompletně reaktivovala továrnu a vyrábí nyní plutonium "podle plánu.
 • 6.února - KLDR varuje USA, že jakékoliv rozhodnutí rozmístit své vojáky v regionu by mohlo vést k preventivnímu útoku na tyto jednotky.
 • 16.února - Kim Čong-Il slaví 61 let, ale státní média varuje obyvatelstvo aby bylo vysoce ostražité.
 • 17.února - USA a Jižní korea plánují společné vojenské cvičení na březen
 • 24.února - Severní Korea odpaluje raketu, která dopadla do moře mezi Jižní Koreou a Japonskem.
 • 25.února - Ro Mu-Hjon zvolen jakožto prezident Jižní Korey
 • 2.března - Čtyři severokorejské byli zachycené i mezinárodní leteckém prostoru a 22 minut tajně pronásledovány.
 • 10.března - Severní Korea vypaluje druhou raketu do moře mezi Jižní Koreou a Japonskem.
 • 22.března - Zatímco dopadají bomby na Irák, Jižní Korea a USA pořádají vojenské cvičení, blízko demilitarizované zóny. Nervózní Severní Korea ruší všechny rozhovory s Jižní Koreou
 • 1.dubna - USA prohlašuje, že "neviditelné" letadla, která se zúčastnila cvičení zůstanou na místě i po jeho konci.
 • 12.dubna - Severní Korea souhlasí s diskuzí s USA
 • 23.dubna - Rozhovory začínají v Pekingu. Za stranu USA vede rozhovory zástupce ministra zahraničí James Kelly, za stranu KLDR Li Gun
 • 24.dubna - Severní Korea tvrdí USA, že vlastní jadernou zbraň a má 8.000 opotřebovaných palivových tyčí (na kterých se nachází plutonium) a je schopna vyrobit další zbraně k zastrašení. Nabízí ukončení jejich výroby, pokud USA zruší dohodu s Jižní Koreou z roku 1992, která zakazuje přítomnost jaderných zbraní na poloostrově.
 • 15. května - Jihokorejský prezident Ro Mu-Hjon se setkávám s G.W.Bushem za účelem projednání situace. Ze strachu však se zrušením dohody nesouhlasí.
 • 9.června - KLDR prohlašuje že vyrobí více jaderných zbraní, zastrašujícího účelu, dokud USA neskončí se svou nepřátelskou politikou. Atomové bomby vlastní jen na svou obranu
 • 9.července - Jihokorejská informační agentura prohlašuje, že Severní Korea začala zpracovávat malé množství z 8000 palivových tyčí
 • 1.srpna - Severní Korea souhlasí s šestistrannými diskuzemi. K jednańí jsou pozvání kromě USA a KLDR, Japonsko, Čína, Jižní Korea a Rusko.
 • 27-29.srpna - jedná se v Peking, ovšem slibovaný "most mezi Washingtonem a Pchjongjangem" se vybudovat nepodařil. Delegáti ale souhlasí, že se opět sejdou.
 • 2.září - Severní Korea oficiálně prohlásila, že začala zpracovávat palivové tyče
 • 30.září - KLDR souhlasí k návratu za jednací stůl. Říká, že je připravena zvážit nabídku míru USA a zrušení embarga za ukončení programu.
 • 9.prosince - Korea nabízí pozastavení programu výměnou za zrušení všech embarg. Dokud však Washington nebude souhlasit nebudou probíhat žádné další rozhovory. USA nesouhlasí a požaduje přímé zrušení, a ne žádné další rozhovory, výměnou za zrušení embarg.
 • 27.prosince - KLDR souhlasí s dalšími rozhovory v průběhu začátku roku 2004

 2004

 • 2.ledna - Jižní Korea potvrzuje že KLDR odsouhlasila přístup skupině amerických expertů do jaderné elektrárny Jongbjon
 • 10.ledna - Neoficiálně americký tým navštěvuje tzv."zastrašující jaderné" středisko v Jongbjonu
 • 22.ledna - Vědec Siegfried Hecker, člen týmu, řekl v americkém kongresu , že jim bylo ukázáno plutonium připravené na výrobu zbraně, ale žádná známka jaderné zbraně
 • 25.února - Druhé kolo šestistranných diskuzí v Pekingu
 • 23.května - Atomoví expert OSN dali najevo, že vyšetřují podezření, že Severní Korea tajně posílá uran do do Lybie.
 • 23.června - Třetí kolo šestistranných diskuzí - USA nabízí ropnou pomoc za zastavení projektu. Opět bezúspěšně.
 • 24.července - KLDR odmítá zodpovědnost za uran v Lybii. Obviňuje USA za zastřování diskuze a rušší všechny rozhovory.
 • 23.srpna - Severní Korea otevřeně hovoŕí o G.W.Bushovi jako o imbecilovi a "tyranovi, který odsunul do stínu i Hitlera". Bush hovoří o Kim Čong-Ilovi jako "zamindrákovén tyranovy"
 • 28.října - Severní Korea prohlašuje že zpracovala plutonium ze všech 8000 tyčí a vyrábí další hlavice, určené na obranu proti atomové hrozbě Spojených států.

 2005

 • 14.ledna - Severní Korea chce znovu jednat.
 • 19.ledna - Nově zvolená ministrině Condoleezza Riceová označuje KLDR jako jednu ze šesti zemí tzn. "Základen zla, ve kterých musí USA pomoci nastolit svobodu.
 • 10.února - KLDR ruší nabídku k jednání, na blíže nespecikované období. Obviňuje Busovu administraci zaujatou.
 • 18.dubna - Jižní Korea inforumje, že reaktor Yungbyon byl pozastaven aby mohl být vyjmut nový jaderný odpad pro výrobu dalších zbraní
 • 1.května - Severní Korea vypaluje raketu krátkého doletu do Japonského moře zrovna v době, kdy májí schůzku zástupci Mezinárodní dohody o nešíření jaderných zbraní.
 • 11.května - Korea potvrzuje, že získala plutonium z vypnutého reaktoru a zvyšuje tak svůj jaderný arzenál.
 • 16.května - PO 10 měsících první diskuze mezi Severní a Jižní Koreou.
 • 7.června - Čínský vyslanec pro OSN prohlásil, že Severní Korea se během pár týdnů chce vrátit k šestistraným diskuzím.
 • 12.června - Jižní Korea mabízí KLDR obrovské množství elektřiny jako stimul k zastavení jaderného programu.
 • 25.června - Čtvrté kolo šestistraných diskuzí, které se 7.srpna dostává do slepé uličky. 13tého jsou diskuze obnoveny. Severní Korea požaduje lehko-vodní reaktory.
 • 20.listopadu - KLDR neukončí svůj program dokud nedostane lehko-vodní generátor. Jiná diskuze nepřipadá v úvahu.
 • 20.prosince - To je USA nelíbí, obě strany se znovu různě obviňují. Severní Korea prohlašuje, že začína dodělávat rozestavěný reaktor po svém, když USA nechtějí tohle řešení

 2006

 • 4.června - Severní Korea vypaluje nejméně 6 raket, včetně Taepong-2 (raketa dlouhého dostřelu). 5.června pokusi opakuje a nedbá na celovětové varování. 6.června KLDR prohlašuje, že v testech bude pokračovat, pokud za poslední testy budou následovat jakékolik další postihy. Americká televize cituje tajné služby, které hlásí, že Korea má připravene další rakety na odpálení.
 • 3.října - Severní Korea prohlašuje, že plánuje test jaderné zbraně, jako reakci na politiku USA
 • 5.října - Americký velvyslanec důrazné varuje před nadcházejícím testem, s tím, že tento akt bude brán jo obrovska provokace.
 • 9.října - Severní Korea prohlásila, že provedla jaderný test. Oficiální severo-korejská agentura, uvedal, že test byl podzemní a úspěšný a že radioaktivira neprosakuje. Jižní Korea stecifikovala čas na 10:36 a polohu - blízko města Kilju. podle odborníku probleho v této oblastni zemětřesení o velikosti 4,2 Richterovi stupnice.
 • 10.říjena - Několik západních vědců zpochybnilo, že tento test byl úspěšný. Síla výbuchu byla přibližná jakožto 500m2, což však v porovnáním testy Indie či Pákistánu z let 1998, bylo 24x, resp. 50x méně
 • 14.října - OSN přijalo rezoluci jež zavadí obrovské saknce na Severní Koreu. Bohužel u Ruska a Číny se nedostalo takové podpory, jako od ostatních zemí.
 • 18.prosince - Šestičlenné jednání opět pokračují

 2007

 • 13.ledna - Severokorejský jednatel Song-Il-ho zdělil svému protějšku Taku Jamasaki z Japonska, že další test bude záležet na chování USA
 • 16.ledna - Je dojednán Berlín jakožto neutrální místo pro jednání. Severní Korea toto jednání považuje za dvoustranné, USA jakožto přípravu na další kolo šestičlenného jednání.
 • 26.ledna - Hlavní ruský vyjednavatel Alexandr Losjukov prohlásil, že další šestistranné diskuze začnou někdy na konci února či začátku března. Nespíše 5.3 - 8.3. 2007
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kvarg med smak

(kvarg med smak, 27. 1. 2022 10:40)


I'm extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it's rare to see a great blog like this one today. kvarg med smak amfai.sewomabest.com/map7.php

face stockholm body lotion

(face stockholm body lotion, 27. 1. 2022 4:44)


I think this is among the most important information for me. And i'm glad reading your article. But want to remark on few general things, The web site style is perfect, the articles is really excellent : D. Good job, cheers face stockholm body lotion abci.sewomabest.com/map5.php

mat som ger lös avföring

(mat som ger lös avföring, 26. 1. 2022 22:56)


I will immediately grab your rss as I can't in finding your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you've any? Please let me understand so that I could subscribe. Thanks. mat som ger lös avföring lumtio.teswomango.com/map8.php

parasit i magen smittsamt

(parasit i magen smittsamt, 26. 1. 2022 14:31)


What's up, yeah this post is really nice and I have learned lot of things from it concerning blogging. thanks. parasit i magen smittsamt greens.sewomabest.com/map4.php

Крутой заработок без вложений

(MichaelGaw, 26. 1. 2022 11:28)

Крутой заработок без вложений,первые деньги уже сегодня!
https://vk.cc/c3Rmmr

dermaroller for skin

(dermaroller for skin, 26. 1. 2022 7:52)


Hola! I've been following your website for a long time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Lubbock Tx! Just wanted to say keep up the great work! dermaroller for skin viaper.teswomango.com/map2.php

acne jr shop

(acne jr shop, 25. 1. 2022 17:38)


It is not my first time to go to see this web page, i am visiting this site dailly and obtain good facts from here daily. acne jr shop sizzg.sewomabest.com/map19.php

Test, just a test

(PatrickSpogy, 25. 1. 2022 13:34)


Kierre.info - Hỏi Gì Cũng Biết. Giải đáp tất cả các câu hỏi trong cuộc sống xung quanh bạn một cách chính xác nhất. Bao gồm các câu hỏi là gì, tại sao, như thế nào, là ai, ở đâu, làm thế nào...
Address: 281 Doi Can, Ba Dinh, Hanoi, Vietnam
Zipcode: 11113
Phone number: +84383294435
Mail: kierre.info@gmail.com

Follow us:

https://www.youtube.com/channel/UCaehx72Jeiv_yWccnoshXdg
https://www.pinterest.com/kierreinfo/_saved/
https://www.facebook.com/Kierre-103326488924568
https://twitter.com/kierreinfo
https://myspace.com/kierre.info

SEO Sri Lanka

(Orlandobew, 25. 1. 2022 13:11)

SEO Sri Lanka
https://shentharindu.com/ - best seo service sri lanka>>>

Заработок в интернете

(MichaelApolf, 24. 1. 2022 18:39)

https://images.google.bt/url?sa=t&url=https://vk.com/zarabotok_v_internete_dlya_mam

Работа

(Donaldtof, 24. 1. 2022 14:30)

https://vk.com/rabotanovokuznetsk

Работа

(Donaldtof, 24. 1. 2022 12:42)

https://vk.com/rabota_kemer_ovo

https://captainjackcasinos.com/

(Patrickdug, 23. 1. 2022 10:21)

https://captainjackcasinos.com/

Бады чтобы мужчин и женщин

(JaimeWanda, 22. 1. 2022 0:49)

Обещать бады для мужчин чтобы повышения либидо и потенции, китайская медицина.
Женские возбудители и афродизиаки. Все дозволительно Обещать тогда :
https://Fito-Shop.in.ua

Какая сегодня погода?

(Kirillniv, 19. 1. 2022 19:56)

Как вы прогнозируете погоду?
ЛИчно я смотрю вечером на закат, но если ничего не вижу, тогда иду на сайт https://www.gismeteo.ua/ и там получаю весь прогнозируете. И было несколько раз когда сайт был не прав.
Так что доверй, но проверяй.

взлом игры на деньги hay day

(ClezeripLover, 19. 1. 2022 12:33)

кс го кейсы гидра баг на рулетках кс го найти реальное рабочее зеркало сайта вулкан ставка розыгрыш джекпота в русское лото доступные коды бонусов депозит бездепозитный бонус форекс с выводом без вложений сайт халява в кс го схемы заработка без вложений игры деньги начальник как можно заработать деньги с помощью игр заработок в интернете на просмотре рекламы без обмана дарк орбит бонусы при регистрации коды игры на деньги nfs бонусы озон за регистрацию видео бонус коды

задняя крышка стартера чери амулет https://barg.beagidra.site/top-saytov-dlya-brauzera-tor-popast-na-gidru/4870-tor-brauzer-dlya-faerfoks-popast-na-gidru.php ненастоящие деньги для игры распечатать https://cege.gidrojuk.online/cfw-darknet-hudra/2902-suchmaschine-darknet-gidra.php законодательства о компенсации морального вреда https://temhidra.xyz/tor-brauzer-zamutit-gidra/1882-darknet-katalog-ssilok.php смотреть гонки аварии онлайн https://dage.tuthidra.xyz/tor-browser-ios-kak-polzovatsya-popast-na-gidru/2896-tor-browser-russkie-sayti-hydra.php хостинг игрового сервера ксс https://tule.morhidra.xyz/tor-brauzer-dlya-mak-skachat-besplatno-na-russkom-hydraruzxpnew4af/2679-luchshiy-brauzer-tor-dlya-android-skachat-gidra.php

играть в казино на бездепозитные бонусы за регистрацию игровой сайт монетизация бонус коды для wot на китайском сервере вывод реальных денег из i игра сайты казино с бонусом при регистрации как получить бесплатные кейсы и ключи в кс го экономические игры 90 х как увеличить деньги в игре варфейс вам интересен заработок в интернете покерстарс коды бонусов

игры про открытие кейсов https://tole.gidrovit.space/udalit-tor-browser-ubuntu-popast-na-gidru/4235-start-tor-browser-udalit-popast-na-gidru.php помощь по взысканию долга https://zura.gutgidra.online/darknet-jailbait-girda/1955-tihiy-dom-darknet-eto.php как заработать за 1 день в интернете https://umnn.turhudro.top/kak-pravilno-ustanovit-tor-browser-hudra/3141-tor-browser-windows-7-64-bits-hudra.php взлом игр деньги android https://teth.tekhidra.space/your-tor-browser-profile-cannot-be-loaded-hydra2web/1643-otzivi-o-programme-tor-browser-bundle.php ставки транспортного налога в г.москве в 2007 https://lari.kakgidra.online/couldn-t-load-xpcom-tor-browser-hudra/1098-tor-browser-net-video-hydraruzxpnew4af.php

Wana fun on browser playing crazygames?

(CraVAk, 18. 1. 2022 17:20)

Hello. CrazyGames features the latest and best free online games. You can enjoy gaming without interruptions from downloads, intrusive ads, or pop-ups. Just load up your favorite games instantly in your web browser and enjoy the experience.
You can play our games on desktop mobile devices. That includes everything from desktop PCs, laptops, and Chromebooks, to the latest smartphones and tablets from Apple and Android.
More info at https://www.crazygamesonline.com/

uggs ny modell

(uggs ny modell, 18. 1. 2022 5:48)


I take pleasure in, lead to I found just what I was looking for. You've ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye uggs ny modell kannma.teswomango.com/map11.php

кс фаст видео

(ClezeripLover, 17. 1. 2022 10:30)

реклама фото заработок в интернете игра украсть деньги из дома заработок в интернете на чайных листьях инвайт бонус код для world of warships игра тысяча на реальные деньги игры с заработком реальных денег на андроиде современные виды заработка в интернете игра real steel много денег кс го фаст рулетка скрипт скачать программа для денег в играх на русском бонус коды пират шторм бонусы при регистрации в букмекерских конторах 2017 в россии код бонуса бон прикс заработок за короткий срок без вложений как снимать деньги в играх

дополнительная помпа чери амулет https://yomgidra.online/brauzer-tor-skachat-na-russkom-portable-popast-na-gidru/2176-skachat-brauzer-tor-na-telefon-na-russkom-yazike-popast-na-gidru.php мастерская игра с выводом денег https://mile.hidrodak.xyz/tor-brauzer-skripti-vhod-na-gidru/3122-brauzer-tor-skachat-besplatno-poslednyaya-versiya-vhod-na-gidru.php заявление о закрытие ип 26 форма https://merg.namhudro.site/tor-browser-not-connecting-to-tor-network-gydra/2889-chto-mozhno-nayti-v-tor-browser-gidra.php мини игры онлайн аркады стратегии https://samhudro.site/tor-browser-skachat-windows-7-64-hyrda-vhod/860-tor-the-browser-hyrda-vhod.php как узнать корневой каталог хостинга https://morhidra.xyz/tor-brauzer-skachat-besplatno-mac-gidra/138-pomenyat-stranu-v-tor-brauzere-girda.php

дайте бонус код для ворлд оф танк простой заработок в интернете с рефералами активация бонус коды заработок играя в онлайн игры без вложений сайты рулеток кс го бонус коды для lords mobile сайт где ставят ставки в кс го открытие кейсов в кс го семченко игры i на деньги в дурака онлайн с выводом денег на карту кс го ставки для богатых

игровые сайты 9 https://zura.gutgidra.online/skachat-tor-brauzer-na-iphone-hidra/2047-skachat-brauzer-tor-na-android-na-russkom-hydra2web.php бланк заявления в налоговую для регистрации ип https://gidromem.online/kak-v-tor-browser-iskat-gydra/2594-tor-browser-2-skachat-besplatno-russkaya-versiya-hidra.php системы в ставках на спорт что это такое https://hidrojut.top/tor-browser-zip-hidra/4098-darknet-lurkmore-hidra.php скачать игру бпан на андроид с бесконечными деньгами https://gidrovit.space/brauzer-tor-i-skayp-popast-na-gidru/2440-nadezhen-li-brauzer-tor-popast-na-gidru.php онлайн нтв высокие ставки фильм https://gutgidra.online/tor-brauzer-skachat-dlya-7-hydraruzxpnew4af/4212-skachat-tor-brauzer-cherez-torrent-na-kompyuter-besplatno-hydraruzxpnew4af.php

экономические стратегические игры

(ClezeripLover, 16. 1. 2022 14:58)

заработок в интернете отзывы на айрекоменд экономическая настольная игра бизнесмен видео скрипт чат для рулетки кс го скачать сериал джекпот для золушки торрент как продать игру в стиме и вернуть деньги азбука яхтинга справочник шкипера код бонуса darkorbit игры сабираем деньги взлом денег в играх одноклассников казино онлайн с бездепозитным бонусом без регистрации игра барби зарабатывать деньги war thunder бесплатные бонус коды смотреть неуловимые 2 джекпот в hd скачать игру хангри шарк ворлд мод много денег на компьютер скачать игру симулятор кейсов кс го на компьютер через торрент

чери амулет топливный бак https://lara.beagidra.site/tor-browser-linux-deb-hyrda/875-using-tor-browser-on-linux-hyrda.php игры с набором денег https://garr.gutgidra.online/tor-browser-gde-zakladki-hudra/263-encrypted-browser-tor-hyrda.php образец письменного соглашения на раздел имущества https://tele.temhidra.xyz/tor-brauzer-kak-podklyuchitsya-hydraruzxpnew4af/4258-tor-brauzer-dlya-ios-kak-ustanovit-gidra.php онлайн игры бесплатно без регистрации новые игры человека паука https://dora.namhudro.site/chto-delat-esli-tor-brauzer-ne-gruzit-stranitsi/1145-tor-brauzer-proverka-hydraruzxpnew4af.php h хостинг картинки https://mana.tuthidra.xyz/ssilki-v-brauzer-tor-hidra/2308-tor-brauzer-zakrivayut-girda.php

вложений заработок trafficmonsoon без в фильм джекпот 2011 смотреть онлайн взломать игру на деньги tdu 2 неуловимые 2 джекпот 2016 как зарабатывать деньги играя в играх игровой сайт мультяшные игры игры с выводом без вложений код бонус к танкам найти работа на дому заработок в интернете без вложений на дому игра где можно получить реальные деньги

как вернуть деньги за игру в гугл плей маркет https://dole.hidrodar.top/perevodchik-tor-browser-hydra/2071-orfox-tor-browser-for-android-chto-eto.php взыскание долга с физического лица по распискам https://gidromem.online/kak-nastroit-tor-browser-mac-hyrda-vhod/711-kak-vklyuchit-javascript-na-androide-v-tor-browser-vhod-na-gidru.php на кого лучше ставить ставки на спорт https://sari.gutgidra.online/proxy-dlya-tor-brauzera-hudra/5164-skachat-na-telefon-tor-brauzer-poslednyuyu-versiyu-besplatno-hydra2web.php сайты для заработка на играх без вложений с выводом денег https://mana.tuthidra.xyz/adobe-flash-player-plugin-tor-browser-hydra/3098-kmeaw-rogero-habib-ferrox-rebug-darknet-hudra.php таможенные ставки в россии на ввоз импортной спортивной обуви https://akik.marhudro.top/tor-internet-brauzer-inkognito-android-gidra/3176-tor-staraya-versiya-android-2018-brauzer.php


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64

následující »